Blog

Unifikovaný americký závit: Kdy vznikl a na jaké typy se dělí?

Unifikovaný palcový závit, tzv. americký, je druh závitu používaný především ve Spojených státech a Kanadě. Zástupci normalizačních společností Kanady, USA a Anglie závit poprvé schválili už v roce 1948 ve Washingtonu, ale definitivní návrh prošel až v roce 1960.

Číse celý článek →


Kalibry s prodlouženou závitovou částí

Nabízíme kalibry s prodlouženou závitovou částí pro měření dlouhých závitů v otvoru.

Můžete si zvolit délku prodloužené části dobré strany kalibru dle Vašeho požadavku, zmetkovou část závitu dodáváme dle standardních rozměrů.

Číse celý článek →


Kalibry pro měření závitu v hloubce obrobku

Někdy je potřeba změřit závit, který není snadno dostupný pomocí běžně dodávaných kalibrů. V takovém případě se hodí kalibr s prodlouženým krčkem. Na přání našich zákazníkům dodáváme závitové kalibry s prodlouženým krčkem, které jsou vhodné především pro přesné měření závitu v hlubokém otvoru obroku. Délky závitových části jsou standartní jako u běžných kalibrů. Pokud máte zájem o daný typ kalibru, tak nás neváhejte kontaktovat.

Číse celý článek →


Kalibry ušetří čas i spotřebu materiálu

Možnost ověřit správné provedení kovového obrobku je důležitým krokem, který vede k lepšímu vedení výrobního postupu, snižuje čas pro opravy i náklady způsobené vysokým objemem zmetků. Kalibry jsou tak relativně jednoduchým, ale velmi efektivním nástrojem pro sériovou i zakázkovou výrobu.

Číse celý článek →


Druhy měřidel pro průmysl a strojírenství

Měřidlo je nezastupitelný nástroj pro průmysl i strojírenství. Díky němu máte možnost neustále kontrolovat, zda vyrábíte přesně to, co jste plánovali. Jestli je produkt dostatečně vysoký, dlouhý, široký či hluboký. Je nespočet druhů měřidel a každé se hodí na různou činnost produkce. Opravdový mistr si tak musí vybírat z co nejširšího sortimenturůzných typů. Jedině v tom případě dostane specifický, prvotřídní nástroj odpovídající jeho potřebám.

Číse celý článek →