Blog

Co jsou to úchylkoměry, kde se využívají a jak s nimi správně pracovat

Úchylkoměr

Ve strojírenské výrobě i ve vědeckých laboratořích je často nutné zkontrolovat parametry výrobků nebo součástek s přesností na setiny či tisíciny milimetru. Právě k tomuto účelu slouží úchylkoměry, využívané k vysoce přesnému měření rozdílu mezi skutečnými a požadovanými rozměry či dalšími vlastnostmi daného předmětu.

Úchylkoměr je jednoduchý měřicí přístroj, který dokáže odhalit odchylku určitého parametru kontrolovaného předmětu od požadované normy. Úchylkoměrem nelze naměřit absolutní rozměr zkoumaného předmětu, ale pouze jeho odlišnost od předem nastavené hodnoty. Číse celý článek →


Unifikovaný americký závit: Kdy vznikl a na jaké typy se dělí?

Unifikovaný palcový závit, tzv. americký, je druh závitu používaný především ve Spojených státech a Kanadě. Zástupci normalizačních společností Kanady, USA a Anglie závit poprvé schválili už v roce 1948 ve Washingtonu, ale definitivní návrh prošel až v roce 1960.

Číse celý článek →


Kalibry s prodlouženou závitovou částí

Nabízíme kalibry s prodlouženou závitovou částí pro měření dlouhých závitů v otvoru.

Můžete si zvolit délku prodloužené části dobré strany kalibru dle Vašeho požadavku, zmetkovou část závitu dodáváme dle standardních rozměrů.

Číse celý článek →


Kalibry pro měření závitu v hloubce obrobku

Někdy je potřeba změřit závit, který není snadno dostupný pomocí běžně dodávaných kalibrů. V takovém případě se hodí kalibr s prodlouženým krčkem. Na přání našich zákazníkům dodáváme závitové kalibry s prodlouženým krčkem, které jsou vhodné především pro přesné měření závitu v hlubokém otvoru obroku. Délky závitových části jsou standartní jako u běžných kalibrů. Pokud máte zájem o daný typ kalibru, tak nás neváhejte kontaktovat.

Číse celý článek →


Kalibry ušetří čas i spotřebu materiálu

Možnost ověřit správné provedení kovového obrobku je důležitým krokem, který vede k lepšímu vedení výrobního postupu, snižuje čas pro opravy i náklady způsobené vysokým objemem zmetků. Kalibry jsou tak relativně jednoduchým, ale velmi efektivním nástrojem pro sériovou i zakázkovou výrobu.

Číse celý článek →